بلاگ

انواع پمپ آب خانگی بدون صدا

امروزه با وجود رشد جمعیت در شهرها و افزایش رو به رشد آپارتمان ها ، برج ها ، آسمان خراش ها و همچنین مصرف بی رویه ی آب و کاهش منابع آب ، کم فشاری آب لوله کشی بخصوص در آپارتمان ها و ساختمان های بلندمرتبه یک امر بسیار عادی بشمار می رود. برای همین هم انواع پمپ آب خانگی بصورت گسترده ای در توسعه ی شهر نشینی و رونق آپارتمان نشینی تاثیر چشمگیری گذاشته اند. پمپ های آب خانگی به راحتی آب را تا بالاترین و آخرین طبقات پمپاژ می کنند و طبقات بالا همیشه مثل پایین ترین طبقات ساختمان از فشار طبیعی آب بهره مند هستند.

ویژگی های پمپ ها آب خانگی

پمپ های آب خانگی از ویژگی های منحصر بفرد خود برخوردارند . در صورتی که قصد خرید یک پمپ آب خانگی دارید و دلتان می خواهد که این پمپ از نوع کم صدا یا حتی الامکان بی صدا باشد ، بهترین کار این است که از ویژگی های پمپ های آب خانگی آگاهی بیشتری پیدا کنید. آگاهی از ویژگی های پمپ های آب انتخاب های بهتری را برای شما ممکن می کند. خوب است بدانید یکی از مهمترین نکات در مورد پمپ های آب خانگی میزان توان یا قدرت ثبت شده برای آن ها است. توان پمپ های آب خانگی را با اسب بخار یا کیلو وات یا وات نشان می دهند. اغلب پمپ های آب خانگی را در چهار رده توان نیم ، یک ، یک و نیم و دو اسب بخار می توان یافت. انتخاب هر کدام از این رده توان ها بستگی به تعداد طبقات و تعداد واحدها و متراژ واحدها دارد.

میزان آب دهی پمپ های خانگی

نکته ی دیگر در مورد پمپ های آب خانگی به دبی یا میزان آب دهی پمپ های آب خانگی برمی گردد. دبی یا همان میزان آب دهی یک پمپ آب خانگی را با متر مکعب در ساعت می سنجند. از طرفی دیگر باید به این موضوع اشاره کرد که پروانه ها در قیمت و کیفیت یک پمپ آب خانگی نقش موثری دارند. بطور معمول جنس پروانه های کار گذاشته شده در پمپ های آب خانگی از جنس برنج می باشد. پروانه ها در سه مدل باز ، بسته و نیمه بسته موجودند که این موضوع به جنس سیالی که پمپ آب را برای پمپاژ آن انتخاب می کنند ، بستگی مستقیم دارند.

در صورتی که سیال آلوده و همراه با ذرات درشت باشد از پمپ آب با پروانه ی باز استفاده می کنند. پروانه های بسته و نیمه بسته برای آب تمیز و یا مایع نسبتا تمیز با احتمال ذرات ریز بکار برده می شود. از دیگر نکات کاربردی در مورد پمپ های آب خانگی صدای تولیدی از آن ها است که خیلی ها ترجیح می دهند پمپی بی صدا و یا حتی الامکان کم صدا را برای ساختمان خود انتخاب نمایند تا آسایش بیشتری در محل کار و زندگی خود داشته باشند.

فاکتورهای تاثیرگذار در تولید صدای پمپ

فاکتورهای متعددی در تولید صدای یک پمپ آب خانگی موثر هستند که در این بخش به اختصار به توضیح آنها می پردازیم. یکی از موترترین این فاکتورها طبقات یک پمپ آب خانگی است که می تواند در تولید صدای پمپ نقش داشته باشد. در واقع باید گفت پمپ هایی که چند طبقه هستند کم صداتر از پمپ های آب خانگی یک طبقه شناخته شده اند. نوع و جنس و نحوه ی ساخت محفظه ی پمپ آب خانگی هم در تولید صدای پمپ نقش موثری دارد.

در واقع شرکت هایی که در ساخت پمپ آب خانگی از عایق کاری محفظه ی پمپ استفاده می کنند، پمپ های آب کم صداتری نسبت به دیگر پمپ های آب خانگی تولید می کنند. محوه ی کارکرد پروانه ی کارگذاشته شده در پمپ های آب خانگی هم در تولید صدای پمپ نقش موثری دارد. بعضی از شرکت های سازنده ی پمپ های آب ، پمپ ها را بصورت بشکه ای و با دو محفظه تولید می کنند که محفظه ی بیرونی در حقیقت نقش پوسته ی عایق صوت را برای پمپ بازی می کند.

پمپ های کم صدا یا بی صدای خانگی

اگر بخواهیم صادق باشیم باید اعتراف کنیم تقریبا هیچ نوع پمپ بی صدایی وجود ندارد و تمامی پمپ های آب از کمترین صدای ممکن نیز برخوردارند. با اینحال می توان این امید را در خریدار و مشتری ایجاد کرد که می تواند یک پمپ آب خانگی با کمترین میزان صدا را پیدا کرده و خریداری نماید. در کاتالوگ پمپ آب خانگی می توانید میزان صدای تولیدی یک پمپ آب خانگی را با میزان دسی بل مشخص شده برای آن پیدا کنید.

انواعی از برندهای معروف وجود دارند که تولید کننده ی کم صداترین پمپ های آب خانگی شمرده می شوند. در بین انواع پمپ های آب خانگی ، پمپ آب جتی ، بشقابی و پمپ های خورشیدی از کم صداترین پمپ های آب خانگی تولید شده تاکنون بشمار می روند.اغلب پمپ های آب خانگی یک اسب بخار ساخت شرکت الکتروژن جزو کم صداترین پمپ های آب خانگی بشمار می آیند.

انواع پروانه های پمپ های آبی

خیلی از پمپ های آب دارای پروانه هایی برنجی هستند. اما پمپ هایی هم هستند که پروانه هایی از جنس استیل دارند . این نوع پمپ های پروانه استیل صدای خیلی کمتری به نسبت پروانه برنجی و پروانه پلاستیکی دارند. از دیگر پمپ های آب خانگی با کمترین صدای ممکن ، پمپ آب نیم اسب بشقابی است که پروانه ای استیلی دارد. این پمپ صدای خیلی خیلی کمی تولید می کند و از آن می توانید برای ساختمان های کم طبقه و با متراژ کم استفاده کنید.

با این حال باید اضافه کرد پر مصرف ترین نوع پمپ های آب خانگی کم صدا برای ساختمان های چهار تا پنج طبقه ، پمپ آب بشقابی با توان یک اسب بخار است. در صورتی که پروانه ی این پمپ از جنس استیل باشد از پرفروش ترین و پر طرفدارترین نوع پمپ های آب خانگی کم صدا بشمار می رود. برای خرید یک پمپ آب خانگی کم صدا با قیمتی مناسب و صدایی کم بهتر است با مشاوران خانه پمپ تماس بگیرین و از خدمات مشاوره ی آنها برای آشنایی با پمپ های آب و خریداری بهترین پمپ بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *